ההסתדרות 35, חיפה

072-3929-707

ראשון-שישי 8:00 - 17:00

איך לבחור מצברים לאופניים חשמליות / חשמליים?

מצבר לאופניים חשמליות

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה באחוזי הרוכבים על אופניים חשמליים. רבים מוצאים את האופניים כפיתרון פשוט ונוח, שמסייע להתנייד ממקום למקום. האופניים מתאימות לנסיעות קצרות וארוכות כאחד, ומאפשרות התניידות קלה.

החלק החשוב ביותר באופניים חשמליים

תנועת האופניים החשמליים מתבססת בעיקר על המצבר. אפשר לומר שחוויית הנסיעה כולה תקבע על פי איכות המצבר. מצבר איכותי יכול להפוך את הנסיעה לחלקה ונוחה, ללא צורך בהטענות תכופות. לעומת זאת, מצבר באיכות ירודה עלול להיגמר לפני שהגענו הביתה, ולגרום לנו לפדל ולהזיע. בסופו של דבר, אופניים חשמליים מאפשרים איכות חיים והתניידות נוחה במרחב, כל עוד מתאימים את המצבר הנכון לאופניים. אם כבר השקעתם ברכישת אופניים חשמליים, כדאי להקדיש את הזמן והמשאבים כדי לקנות מצבר איכותי ואמין, שיהפוך את חוויית הנסיעה לחלקה.

כיצד לבחור את קיבולת המצבר הרצויה?

קיימים מספר פרמטרים שעוזרים לנו להחליט מה הקיבולת הרצויה.

  • מרחק הנסיעה – במידה והאופניים החשמליים משמשים אתכם בעיקר למרחקים קצרים, אינכם צריכים קיבולת גדולה. במידה ואתם משתמשים באופניים לנסיעות ארוכות, ההמלצה היא לבחור במצבר בנפח 10 אמפר לשעה.
  • משקל הגוף – כושר הנשיאה של האופניים מושפע באופן ישיר ממשקל הגוף של הרוכב. כשניגשים לבחור סוללה, כדאי לקחת בחשבון גם את גורם המשקל, ולבחור במצבר בעל קיבולת גבוהה כשמדובר ברוכב בעל משקל גוף גבוהה.
  • תנאי הדרך – במידה ואתם נוסעים כל בוקר לעבודה נסיעה ארוכה שכוללת עלייה, כדאי לתת על כך את הדעת. דרך תלולה או עלייה חדה, ידרשו גם הם מצברים חזקים בעלי קיבולת גבוהה כדי להניע את האופניים.

משך האחריות

לפני שאתם רוכשים את מצבר החלומות, כדאי לוודא כמה פרטים חשובים כמו משך האחריות, ומה היא כוללת, ואילו מקרים אינם נכללים באחריות. כך תוכלו לבצע השוואה בין המצברים השונים, ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

כללי בטיחות – מנעו את האסון הבא

כאשר אתם בוחרים מצבר לאופניים החשמליות, כדאי להשקיע את הזמן בעיון בעלון הבטיחות. שימו לב לא להשאיר את המצבר מחובר לחשמל במשך יותר מ-24 שעות. היועצים של בית המצברים ידעו לייעץ לכם כיצד לשמור על הבטיחות בהתעסקות עם המצבר, על מנת לוודא שלא יהיו תקלות שעלולות לסכן חיים. אין לכסות את המצבר בשעת ההטענה, ולהקפיד שמעלות הסוללה לא יעלו מעל 60 מעלות, ולהימנע מהטענת המצבר במקומות רטובים, חמים, או בסביבה דלוקה. זכרו שהקפדה על הכללים יכולה למנוע אסון.

שמירה על המצבר לאורך זמן

אורך חייו של המצבר תלוי בין היתר בתנאי האחזקה שלו. המומחים של בית המצברים כבר ידעו לכוון אתכם אילו פעולות אפשר לעשות על מנת להאריך את חיי המצבר, על מנת להתנהל בחסכוניות. ההמלצה היא לא לאפשר למצבר להתרוקן עד הסוף, אלא להקפיד להטעין את הסוללה לעיתים תכופות.

בבית המצברים תוכלו למצוא מגוון של מצברים לאופניים חשמליות / חשמליים, בהתאם לדגם האופניים שלכם. היועצים שלנו יוכלו לכוון אתכם, ולהתאים עבורכם את דגם המצבר בהתאם לאופניים. על ידי התאמה נכונה, הרכבה, ותחזוקה נכונה של המצבר, היא תוכל ללוות אתכם מספר שנים.

למידע נוסף ולהזמנות חייגו 072-3929-707 או פנו בטופס:

מאמרים נוספים