ההסתדרות 35, חיפה

072-3929-707

ראשון-שישי 8:00 - 17:00

טעויות נפוצות בבחירת מצבר לרכב

בן אדם מבין שעשה טעות

הרבה אנשים לא יודעים איך לבחור את המצבר המתאים לרכב שלהם. להלן מספר טעויות נפוצות בבחירת מצבר לרכב.

הזול לא תמיד העסקה הטובה ביותר

לא מעט אנשים מנסים למצוא את הדיל הכי זול, ולבחור את הסוללה הזולה ביותר שיש – לא תמיד זה נכון, יש סיבה שמצבר יהיה זול משמעותית ממצברים אחרים. כן אם יש הפרשים קטנים במחיר אז אפשר לרכוש מצבר יותר זול, או אם יש איזה דיל טוב על מותג שאתם מכירים.

הגודל והכוח לא תמיד קובע

משהו נוסף שאנשים נוטים לעשות זה לחפש את המצבר הגדול ביותר עם הכוח הגדול ביותר – מבחינה הגיונית זה נשמע לכם טוב, אבל בהרבה מקרים אתם פשוט לא צריכים מצבר כזה וזה ממש מיותר, מה גם שהוא בטח לא מתאים לרכב שלכם ויעשה לו נזק. ובאותה נשימה נגיד – תבדקו את מפרט המצבר לפני שאתם קונים, ככה תדעו אם הוא מתאים לרכב שלכם. המידה שלו והיכולת מאד חשובים בבחירת המצב והתאמתו לרכב.

תקופת אחריות

חשוב מאד!!! אחריות זה אחד הדברים החשובים בבחירת מצבר, אנשים נוטים לקנות ולא לבדוק מה תנאי האחריות, מתי הם יכולים להחליף את המצבר ללא עלות, ומה כוללת האחריות, יש המון סוגים של אחריות, יש אפילו כאלה שהאחריות מכסה הגעה עד אליכם לצורך טיפול והחלפת מצבר במידה והוא תקול ובמסגרת האחריות – זה מאד חשוב כשאתם פתאום נתקעים בדרך. בדקו אחריות!

מצברים יד שניה – קצת פחות

יש מוסכים שמוכרים מצברים יד שניה, אז נכון, המחיר אטרקטיבי והמוכר תמיד אומר לכם: "מה זה מצבר כמו חדש", אבל האמת שהוא לא ממש חדש, הוא יד שניה ואתם לא ממש יודעים כמה זמן היה ברכב הקודם או באילו תנאים הוחזק, קחו בחשבון שתקופת החיים שלו לא תהיה כמו של מצבר חדש, אז כן אם יש לכם רכב שנתקע ואתם אולי הולכים למכור אותו בקרוב ולא רוצים להשקיע חדש, אז זאת אופציה, אבל לא הייתי ממליץ על לבנות על מצבר יש שניה לאורך זמן.

אני אתקין אותו לבד

תראו, להתקין מצבר זה לא משהו מסובך, אבל מספיק שתטעו בחיבורים ואתם עלולים לשרוף את המצבר ואפילו את הרכב, ההמלצה תנו למי שיש לו ידע והבנה בנושא להתקין אותו, אם לא התקנתם בחיים שלכם מצבר, אני ממליץ לפנות לבעל מקצוע. ואם אתם רוצים והוא יסכים להסתכל מה הוא עושה וללמוד ממנו ופעם הבאה לעשות לבד כשאתם כבר יודעים מה אתם עושים.

 

למידע נוסף ולהזמנות חייגו 072-3929-707 או פנו בטופס:

מאמרים נוספים